Szkło to materiał, który obecnie coraz częściej wykorzystywany jest w aranżacji wnętrz. Nie tylko szklane ozdoby, ale także i podłogi oraz drzwi ze szkła cieszą naprawdę sporym powodzeniem. Tym razem zajmiemy się szklanymi drzwiami wewnętrznymi. Czy warto zainwestować w takie rozwiązanie?

Szkło uchodzi za materiał, który szczególnie dobrze wygląda w pomieszczeniach nowoczesnych, a także minimalistycznych. Jednak, jeśli tylko zdecydujemy się na szklane drzwi o stosunkowo oszczędnym zdobnictwie, z powodzeniem można je zamontować także w pomieszczeniach zaaranżowanych bardziej tradycyjnie. W tej chwili producenci mogą zaoferować nie tylko eleganckie drzwi szklane z pojedynczych tafli, ale także i drzwi z szyb klejonych warstwowo oraz zespolonych. Z racji tego, że wykorzystywane jest szkło barwione, można bez większego problemu wybrać takie drzwi, które będą idealnie pasować do salonu, kuchni, itd.

Drzwi szklane to bardzo dobre rozwiązanie, gdy chcemy dodatkowo doświetlić łazienkę. Oczywiście w tym przypadku powinniśmy wybrać szyby o jak najniższej przejrzystości. Atutem szklanych drzwi jest ich całkowita odporność na wilgoć. Minusem natomiast jest stosunkowo słaba izolacja akustyczna oraz cieplna. Stąd też drzwi ze szkła należy montować w takich miejscach, gdzie nie będzie to problemem.

Czy drzwi szklane są bezpieczne? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które zastanawiają się na tym rozwiązaniem. Zasadniczo tak, jednak konieczne jest wybranie drzwi, w których wykorzystano szkło hartowane. Jeśli decydujemy się na drzwi w całości szklane, możemy być właściwie pewni, że zostały one wykonane właśnie z hartowanej tafli szkła. Szkło hartowane jest niezwykle odporne, ryzyko jest stłuczenia jest zredukowane do minimum. Jeśli jednak mimo wszystko doszłoby do stłuczenia takich drzwi i tak nie musimy się martwić, ponieważ odłamki szkła hartowanego nie są ostre. Warto dodać jeszcze, że drzwi szklane o gładkiej powierzchni nie są zbyt trudne do utrzymanie w czystości, ich użytkowanie naprawdę nie jest kłopotliwe.