Szkło to materiał, który daje praktycznie nieograniczone możliwości dekoracyjne. Ze względu na fakt, że obecnie bez problemu wyprodukować można także specjalne szkło bezpieczne, można ze szkła wykonać np. podłogi, blaty stołów, barów oraz oczywiście różnego rodzaju ścianki działowe i eleganckie dekoracje. Stosunkowo często w aranżacji wnętrz wykorzystuje się obecnie tzw. szkło lodowe.

 

Szkło lodowe (zwane także tłuczonym) swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznej strukturze. Tafla szkła lodowego wygląda tak, jakby została rozbita wewnątrz, co w pewien sposób przypomina powierzchnię tafli lodu. Mimo widocznych spękań tafla szkła lodowego jest na zewnątrz całkiem gładka, nie ma zatem żadnych obaw o bezpieczeństwo użytkowników. Tafla szkło lodowego powstaje z trzech warstw. Warstwy zewnętrzne są przezroczyste, gładkie. Natomiast warstwa środkowa jest rozbita. Aby całość tworzyła mimo wszystko stabilną konstrukcję, poszczególne warstwy szkła lodowego łączone są żywicą.

 Szkło lodowe można wykorzystać do konstrukcji ścianek działowych w mieszkaniach albo do produkcji różnego rodzaju dekoracji. Jak nietrudno się domyślić, mamy do czynienia z bezpiecznym szkłem laminowanym. Sprawdza się świetnie również lodowe szkło hartowane do kuchni.

W nowoczesnych wnętrzach wykorzystuje się stosunkowo często bezbarwne szkło lodowe, które ma tę zaletę, że pasuje praktycznie do każdego pomieszczeniach. Bezbarwne szkło lodowe nadaje się nie tylko na blaty stołów lub barów. Tafle tego szkła coraz częściej wykorzystywane są także do konstrukcji schodów w futurystycznym stylu. Szkło lodowe to również popularna okładzina ścian wewnętrznych. Ciekawy efekt można uzyskać podświetlając je na kolorowo.

Również wielbiciele barwnych dekoracji mogą zdecydować się na szkło lodowe w domu. Zasadniczo szło tego typu można barwić na dwa sposoby. Możliwe jest np. zastosowanie szkła barwionego w masie - może to być jedna z warstw całej tafli. Innym rozwiązaniem jest użycie zabarwionej żywicy do zespolenia pojedynczych warstw. Obie metody przynoszą naprawdę świetne efekty!